3,2,1 przed ślubem – jak wybrać idealną suknię i fotografa?

Każdy z nas ma kilka chwil w życiu, w których dzwony kościelne biją tylko i wyłącznie dla nas. W takich momentach czas na moment się zatrzymuje i możemy chwytać ulotność. Jedną z takich chwil jest niewątpliwie ślub, którego wyczekuje ze zniecierpliwieniem każde narzeczeństwo. I mimo że wydawać by się mogło, że są to chwile beztroski i radości, wiążą się one z mnóstwem przygotowań, które z kolei niosą ze sobą stres. Wybór miejsca zawarcia związku małżeńskiego, sali weselnej, dekoracji, oprawy muzycznej, menu, zaproszeń czy w końcu ubioru oraz fotografa – mogą spędzić sen z powiek niejednej z przyszłych młodych par. Dlatego warto wiedzieć, czym kierować się podczas podejmowania tych ważnych decyzji. A przede wszystkim, co zrobić, żeby nie zwariować w przedślubnym szale. Oto kilka prostych porad.

Suknie ślubne – co za dużo to nie zdrowo!

Suknia ślubna dla każdej przyszłej panny młodej to jeden z najbardziej istotnych elementów, które trzeba wybrać przed ceremonią. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak każda narzeczona w tym dniu, chciałaby olśniewać swoim wyglądem weselnych gości. Niektóre panie decydują się jednak na zbyt wiele. Tiule, koronki, pióra, welony, cekiny, narzutki i inne ozdoby złączone w jedną kreację to zbyt wiele. Oto prosty sposób, na suknie ślubne:

  • dobierz kreację do figury – jeżeli odznaczasz się większym biustem, nie zakrywaj go, gdyż suknie maskujące dekolt dodatkowo powiększają piersi. Małe biodra możemy zamaskować sukienką w stylu księżniczki. Panie z idealną figurą mogą z kolei pokusić się o suknię „rybkę”
  • welon, tren czy wianek? – najczęściej popełniany przez przyszłe panny młode błąd to nadmiar. Warto zdecydować się na jeden, góra dwa elementy; w połączeniu: welon+tren, wianek+tren, niektóre panny młode decydują się także na opaskę na kształt diademu. Nie można jednak zapomnieć o wypośrodkowaniu dodatków, by zadbać o estetyczny i nieprzesadzony wygląd.
  • bolerko, futerko, gołe ramiona? – oto kolejny dylemat, przed którym staje przyszła panna młoda. Jeżeli nie decydujesz się na ślub w świątyni, możesz zrezygnować z nakrycia ramion. W drugim przypadku dostosuj się do pory roku i stylu wybranej sukni.

Fotograf ślubny – na co zwrócić uwagę?

Kolejnym ważnym wyborem, przed którym staje przyszła młoda para jest fotograf ślubny. A od ofert aż oczy bolą! Zanim wybierzecie tego, który zapewni wam niezapomnianą sesję, pomyślcie nad tym:

  • w jakiej scenerii chcecie mieć sesję ślubną
  • ile pieniędzy możecie przeznaczyć na fotografa
  • czy fotograf, którego chcecie wybrać ma dobre rekomendacje
  • czy możecie sprawdzić jego umiejętności przed podjęciem współpracy – sesja próbna

Dodaj komentarz