Nie ma wątpliwości co do tego, że regularne bieganie korzystnie wpływa nie tylko na zdrowie, ale i na wygląd naszej sylwetki. Tego rodzaju aktywność fizyczna pozwala pozbyć się nie tylko nadprogramowych kilogramów, ale również spalić tkankę tłuszczową z najbardziej newralgicznych miejsc. Dlaczego jeszcze warto biegać? Podpowiadamy.
- Zrzucanie zbędnych kilogramów w trakcie biegania
Wiele osób, które chcą pozbyć się nadmiaru kilogramów wybiera właśnie bieganie. Do uprawiania tej dyscypliny sportu nie potrzeba specjalnego sprzętu, ani zbyt wiele miejsca i można zacząć w praktycznie każdym momencie. Wystarczą wygodne buty i zapał do biegania.
Należy mieć jednak świadomość tego, że aby uzyskać satysfakcjonujące efekty to minimum należy poświęcić na tą aktywność co najmniej pół godziny w trakcie jednej sesji. Jest to ważne z tego powodu, że przez około 20 minut nasz organizm energię do biegania czerpie głównie z dostępnych węglowodanów, a tylko około jedną piątą z tłuszczy. Dopiero po tym czasie proporcje się nieco odwracają i zaczyna sięgać do zapasów z tkanki tłuszczowej. Nie oznacza to oczywiście, że należy za każdym razem biegać przez pół godziny, ale jeśli liczymy na szybkie i widoczne efekty to musimy przede wszystkim poprawić naszą wytrzymałość. Głównie po to, aby móc po prostu dłużej ćwiczyć.
Warto także pamiętać o jednej radzie. Najlepiej biegać rano, ponieważ wtedy metabolizm pracuje wydajniej, a przez to jesteśmy w stanie podołać znacznie większym wyzwaniom niż gdy jesteśmy wieczorem mocno zmęczeni po całym dniu pracy.
- Rozwój mięśni i silniejszych kości
Nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać o wpływie silniejszych i wyraźniejszych mięśni na atrakcyjną sylwetkę. To właśnie w trakcie biegania można z łatwością wymodelować zwłaszcza muskuły na nogach. Zadowalające efekty można uzyskać jeśli połączymy bieganie z ćwiczeniami rozciągającymi i wzmacniającymi.
Wiele osób podchodzi z dużą dozą ostrożności jeśli chodzi o bieganie, ponieważ dość łatwo zrazić się do takiej aktywności w momencie, gdy pojawiają się bóle mięśni lub nawet niewielkie kontuzje. Determinacja może się opłacić, ponieważ udowodniono naukowo, że osoby uprawiające tą dyscyplinę sportową dłużej zachowują sprawność fizyczną. Wraz z wiekiem pojawiają się różnorakie problemy zdrowotne, ale okazuje się, że osoby, które wykazały się cierpliwością i zaangażowaniem mogą liczyć na widoczne efekty. Zachowana prosta postawa i brak ryzyka wystąpienia chorób kości w podeszłym wieku to tylko niektóre zalety wynikające z poświęcania czasu na bieganie.
Więcej o bieganiu można przeczytać na blogu pod adresem https://alenergy.eu/ILE-KALORII-SPALAMY-PODCZAS-BIEGANIA-blog-pol-1633507264.html.