Czy warto stosować dietę oxy?

Diety białkowe są znane od dłuższego czasu. Wiele z nich okazuje się jednak nieskutecznych lub niebezpiecznych. Ostatnio jednak dużą popularność zyskała nowa dieta, a mianowicie dieta oxy. Czym różni się znanych dotychczas diet białkowych? Czy rzeczywiście jest od nich lepsza? Na czym konkretnie polega?

Etapy diety oxy

Jest to dieta składająca się z 3 etapów. Każdy z nich jest ważny, dlatego z żadnego nie powinno się rezygnować. Dieta oxy przebiega następująco:

  • palenie tłuszczu
  • utrzymanie efektów
  • balansowanie diety

Etap 1 – fat burning

Spalanie tłuszczu to oczywiście niezbędny etap każdej właściwie diety. Na tym etapie celem jest zrzucenie jak największej liczby kalorii. W tym celu należy ograniczyć dietę jedynie do białek zwierzęcych. Jest to z pewnością najbardziej wymagający etap diety, który wymaga wyrzeczeń. Jeśli uda się go przetrwać i kontynuować dietę, zwykle jest już tylko łatwiej.

Etap 2 – step

Jak wspomniano, spalanie tłuszczów to stały element każdej diety. Niestety, nie każda dieta jest skuteczna. Dlaczego tak się dzieje? Rzecz w tym, iż po prostu często nie udaje się utrzymać efektu uzyskanego na etapie spalania. Korzystając z diety oxy zwykle się to udaje. Wynika to z faktu, iż do standardowego odżywiania wraca się powoli. Podczas drugiego etapu do codziennego menu dołącza białko roślinne. Osoba będąca na diecie powinna spożywać ich tyle samo, co białek roślinnych.

Etap 3 – balance

Skuteczność, jaką cieszy się dieta oxy, wynika również z tego, że proces utrzymywania efektów zrzucenia nadmiaru kilogramów jest dwuetapowy. Celem trzeciego etapu jest przede wszystkim zapobiegnięcie efektu jo-jo. W tym momencie dochodzi do całkowitego zbalansowania diety. Wprowadzane są zarówno węglowodany, jak i tłuszcze. Oczywiście, nie chodzi tutaj o ich dużą ilość. Niemniej jednak powinny one zaspokajać naturalną potrzebę człowieka. Rzecz w tym, iż na tym etapie należy wypracować dietę, którą będzie się w stanie przestrzegać w przyszłości. Tym samym można powiedzieć, że dieta oxy nigdy się nie kończy, lecz wdraża się ją nawet i na całe życie.

Czy dieta oxy jest skuteczna?

Diety białkowe mają wielu przeciwników. Wszyscy zgadzają się jednak, że oparcie diety na białku zwierzęcym prowadzi do utraty wagi. Problem tkwi w tym, że zdaniem krytyków, efekt jest spowodowany przede wszystkim spalaniem glikogenu. Celem diety jest natomiast pozbycie się nadmiaru tłuszczu, który jest zbędny. Glikogen natomiast jest potrzebny, gdyż stanowi ważny zapas energetyczny.

Warto jednak zauważyć, że powyższe zarzuty dotyczą ogólnie diet białkowych. Natomiast dieta oxy należy do najlepszych tego rodzaju diet i jest dosyć oryginalna. Konstruktorzy diety oxy dołożyli wszelkich starań, aby była ona skuteczniejsza od swoich poprzedniczek, co w dużej mierze się udało.

Bezpieczeństwo dla organizmu

Kolejnym popularnym zarzutem stawianym dietom białkowym jest ich rzekome niebezpieczeństwo dla zdrowia. Wydaje się, że jest ono mocno przesadzone. Niemniej jednak faktycznie dieta oparta przez dłuższy czas na samym białku zwierzęcym może być niebezpieczna. Z tego właśnie względu, w diecie oxy wprowadza się także białko roślinne. Co więcej bezpieczeństwu diety służy również etap balance, na którym spożywa się także węglowodany oraz tłuszcze.

Ostatecznie wydaje się więc, że dieta oxy jest całkiem bezpieczna dla organizmu. Warto zatem ją wypróbować, gdyż skuteczność również jest potwierdzona. Bardzo ważną cechą diety oxy jest fakt, iż pozwala ona utrzymać wypracowaną sylwetkę przez dłuższy czas, a może nawet już na zawsze.

1. Dieta oxy – etapy, przeciwwskazania, przykładowy jadłospis

2. Dieta OXY- nowa, skuteczna dieta białkowa

One thought on “Czy warto stosować dietę oxy?”

Dodaj komentarz