Czym różnią się koszulki piłkarskie Nike od podróbek?

Wiele osób sądzi, że wybór markowej koszulki piłkarskiej to strata pieniędzy, a płacenie kilkuset złotych za „znaczek” nie ma żadnego sensu. Jednak w rzeczywistości oryginalna koszulka Nike Poland znacznie różni się od podróbki, a różnice te odczuwalne są szczególnie na boisku. Sprawdź, dlaczego warto kupować oryginalną odzież piłkarską.

Czym wyróżniają się markowe koszulki Nike?

Markowa koszulka piłkarska Nike jest przede wszystkim wykonana z wysokiej jakości materiału. Najnowsze koszulki Nike produkowane są w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu i wyposażone w dwie innowacyjne technologie: Dri-FIT oraz Nike Breathe. Technologia Dri-FIT odpowiada za suchość i wygodę zawodnika poprzez odprowadzanie wilgoci ze skóry na zewnątrz koszulki. Dri-FIT jest technologią, która powstała z myślą o sportowcach szukających odzieży, w której będą czuli się komfortowo nawet przy dużym wysiłku. Z kolei Nike Breathe to materiał, który wyróżnia się lekkością i zapewnia chłód podczas uprawiania sportu. W technologie Dri-Fit oraz Breathe wyposażone są wyłącznie oryginalne produkty Nike. To dlatego na koszulkach profesjonalnych piłkarzy nie znajdziemy śladów potu, mimo kilkudziesięciominutowego wysiłku.

Jak rozpoznać podróbkę?

Oryginalną koszulkę Nike najłatwiej rozpoznać po zastosowanym materiale. Ten z technologią Dri-FIT jest jednolity (koszulka stadionowa) lub dziurkowany (meczowa), a przy tym lekki (Nike Breathe) oraz przewiewny. Podróbka będzie najczęściej wykonana z materiału śliskiego, ciężkiego i sztucznego. Poza tym oryginalna koszulka kosztuje od 279 zł do 500 zł – jeśli więc znalazłeś najnowszą koszulkę Nike za 100 zł, z pewnością nie jest to produkt oryginalny. Inaczej jest jednak w przypadku koszulek z ubiegłych kolekcji, które możemy znaleźć na wyprzedażach. Decydując się na zakup koszulki klubu piłkarskiego, należy zwrócić uwagę na to, czy po wewnętrznej stronie herbu umieszczono hasło klubu, a także czy na środkowych metkach nie znajdują się żadne śliskie elementy. Kupując koszulkę ze znaczkiem Nike w sklepie stacjonarnym lub na bazarze, dość łatwo można rozpoznać podróbkę. Jednak najczęściej takich zakupów dokonujemy w sklepach internetowych, głównie tych zrzeszających wielu sprzedawców. Nawet jeśli otrzymana pocztą koszulka okaże się podróbką, masz 14 dni na odesłanie produktu bez podania przyczyny. Mając pewność, że zostałeś oszukany przez internetowego sprzedawcę, powinieneś również zgłosić ten fakt na policję, gdyż fałszerstwo jest przestępstwem.

Gdzie kupować oryginalne koszulki Nike online?

Jeśli chcesz mieć pewność, że koszulka Nike Polska, którą pragniesz mieć, jest produktem oryginalnym, możesz zamówić ją za cenę regularną na stronie producenta. Oryginalne koszulki możesz również kupić taniej w sklepach piłkarskich autoryzowanych przedstawicieli Nike, takich jak Ambersport.pl. Wybierając ofertę autoryzowanego sklepu Nike, masz pewność, że wybrana koszulka Nike Poland jest produktem oryginalnym i nowym, a przy tym tańszym. W sklepach internetowych autoryzowanych przedstawicieli Nike można również znaleźć liczne promocje, takie jak zorganizowana przez Ambersport.pl obniżka -10% na oficjalną kolekcję Nike Polska trwająca przez cały Mundial.

Dodaj komentarz