Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na trwałe usunięcie owłosienia

Depilacja laserowa staje się powoli zabiegiem ogólnodostępnym. Wiele kobiet mających takie problemy jak wrastające włoski oraz zapalenie mieszków włosowych coraz częściej decyduje się skorzystać z tego nowoczesnego sposobu pozbywania się zbędnego owłosienia. Również osoby, dla których poczucie komfortu oraz estetyki jest priorytetem doceniają zabieg i oceniają zabiec bardzo wysoko nie tylko ze względu na jego trwałość, ale także ze względu na późniejszy komfort.

Czy są osoby, którym polecany jest zabieg?

Z zabiegu laserowego depilowania włosów może skorzystać praktycznie każdy z nas. Niekiedy jednak istnieją wskazania medyczne do przeprowadzenia tego typu depilacji. Takimi wskazaniami są wcześniej wspomniane wrastające włoski pojawiające się po wszystkich innych rodzajach depilacji oraz zapalenie mieszków włosowych, które z niewinnej formy potrafią przysporzyć wielu problemów w postaci bolesnych ropnych zmian na skórze, nie tylko bolesnych ale również wyglądających wyjątkowo nieestetycznie.

Depilacja laserowa polecana jest wszystkim tym, którzy cenią sobie komfort nie tylko fizyczny, ale również psychiczny i to pozostający na długie lata. Depilacja laserowa jest jedynym rozwiązaniem, które jest tak trwałe i nie ma żadnej konkurencji w tym względzie.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Istnieje kilka czynników, które wykluczają przeprowadzenie serii zabiegów całkowicie usuwających zbędne owłosienie. Są to głównie:

 • zbyt opalona skóra (w takim przypadku seria zabiegów może być przeprowadzona po ustąpieniu nadmiernej opalenizny);

 • ciąża i karmienie piersią,

 • aktywna choroba nowotworowa (w przypadku przebytej choroby nowotworowej warto skonsultować się ze specjalistą);

 • skóra po zastosowaniu wszelkiego rodzaju kremów samoopalających (zabieg depilacji laserowej możliwy jest po całkowitym usunięciu sztucznej opalenizny);

 • przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych i przeciwtrądzikowych, tak zwanych światłouczulających,

 • stosowanie doustnie betakarotenu,

 • nieodpowiednie przygotowanie się do zabiegu,

 • stany zapalne obszaru ciała, który chcielibyśmy poddać depilacji laserowej,

 • infekcje grzybicze skóry w depilowanym obszarze,

 • infekcje bateryjne skóry w depilowanym obszarze,

 • przyjmowanie leków z grupy retinoidów,

 • liczne przebarwienia na skórze (stan skóry zawsze ocenia specjalista i kwalifikuje nas do zabiegu),

 • zabiegi chirurgiczne przeprowadzone w krótkim okresie czasu.

W jaki sposób przygotować się do serii zabiegów?

Przygotowanie się do zabiegu jest ściśle określone i wymaga wiedzy na ten temat. Podczas rozmowy wstępnej zostaniemy poinformowani o wszelkich czynnościach, które powinniśmy podjąć lub zaniechać przed pierwszą wizytą z użyciem lasera. Zostanie również przeprowadzony wywiad, który ma na celu ustalenie czy nie istnieją czynniki, które wykluczają w chwili obecnej możliwości przeprowadzenia depilacji.

W dniu zabiegu lub w przeddzień powinniśmy dokładnie ogolić wybrany obszar ciała. Wcześniej, bo aż miesiąc przed planowanym zabiegiem musimy powstrzymać się od usuwania nadmiernego owłosienia metodą woskowania, użycia kremu do depilacji, usuwania włosów pęsetą czy depilatorem elektrycznym. Nie powinniśmy zatem naruszać struktury cebulek włosowych. Jest to bardzo ważne z tego względu, że laser usunie włosy, które znajdują się w fazie wzrostu.

Kolejnym krokiem w przygotowaniu się do zabiegu jest odstawienie wszelkich leków o charakterze fototoksycznych oraz fotouczulających, w tym również ziół. Działanie takie ma na przykład dziurawiec i nagietek, który znajduje się w wielu herbatkach odchudzających. Odstawienie leków i suplementów powinno nastąpić nie później niż trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem.

Warto również wiedzieć, że depilację laserową najlepiej rozpocząć zimą lub jesienią kiedy to nasza skóra nie jest nadmierne narażona na ciągłe działanie promieni słonecznych. Podkreślają to specjaliści oraz osoby, które poddały się zabiegom.

Czy depilacja laserowa boli?

Osoby, które poddały się serii zabiegów zgodnie twierdzą, że sama depilacja laserowa nie boli. Jedynie przy zabiegach na najbardziej unerwionych częściach ciała oraz tam, gdzie skóra jest najcieńsza możliwe jest odczuwanie dyskomfortu podczas wykonywania zabiegu. Depilacja laserowa pach oraz depilacja laserowa bikini to dwa zabiegi, podczas których osoby o niskim progu bólu niekiedy odczuwają dyskomfort. Zadaliśmy pytanie specjaliście czy depilacja laserowa boli.

Depilacja laserowa jest zabiegiem niemal bezbolesnym. Warto wiedzieć, że laser do depilacji Vectus działa bardzo skutecznie przy jednoczesnym zachowaniu pełni bezpieczeństwa oraz delikatności. Specjalista użyje najniższej możliwej siły lasera, która usunie zbędne owłosienie z wybranych przez nas partii ciała. Jest to pełna indywidualizacja zabiegu. Wszystko zależy od reakcji naszej skóry oraz od rodzaju włosów, które chcemy usunąć.powiedziała Natalia Munda, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Przebieg depilacji laserowej

Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu dotyczącego naszego zdrowia oraz trybu życia i kwalifikacji do zabiegu, będziemy mogli rozpocząć zabieg. W pierwszej kolejności przeprowadzona zostanie próba lasera na naszej skórze, a więc sprawdzenie jak nasza skóra reaguje na ten typ depilacji, oraz dobór siły działania przez laser depilacyjny Palomar Vectus.

Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w zależności od depilowanego obszaru ciała, jego rozległości oraz rodzaju włosów. Po przeprowadzonej depilacji nasza skóra zostanie posmarowana specjalistycznym kremem o działaniu łagodzącym, który dodatkowo sprawia, że nasza skóra będzie się chłodziła.

W jaki sposób pielęgnować skórę po zabiegu?

Po zakończonej depilacji zostaniemy szczegółowo poinformowani w jaki sposób powinniśmy dbać o wydepilowany obszar ciała. Pamiętajmy, że skóra w tym miejscu może pozostać nieco podrażniona, zaczerwieniona i obrzęknięta, lecz dolegliwości te mijają w ciągu kilku dni. W tym czasie należy nanosić na skórę kremy łagodzące, takie jak Alantan czy Penathen, które możemy kupić w każdej aptece za niewielkie kwoty. Warto również pamiętać, że korzystanie z sauny i basenu przez okres 3-4 tygodni nie jest wskazane. Również gorące kąpiele w wannie i opalanie wydepilowanego obszaru ciała powinniśmy odłożyć na nieco późniejszy czas.

Jeżeli poddaliśmy się zabiegowi w miesiącach wiosennych lub letnich pamiętajmy o konieczności używania kremów z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi. Te niewielkie wyrzeczenia są warte efektu – gładka skóra, którą możemy cieszyć się przez całe lata, bez konieczności ponownego powtarzania serii zabiegów.

One thought on “Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na trwałe usunięcie owłosienia”

Dodaj komentarz