Depilacja laserowa – Vectus i jego zalety

Depilacja laserowa zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Pozwala trwale usunąć owłosienie w bezpieczny i często bezbolesny sposób. Liczne gabinety kosmetyczne oferują tego typu usługę i jednogłośnie twierdzą, że jest bardzo chętnie wybierana.

Początkowo depilacja laserowa była dość bolesnym i niedokładnym zabiegiem. Obecnie rozwój technologii i farmacji spowodował, że stała się bardziej przyjemniejsza i skuteczniejsza. Współcześnie gabinety kosmetyczne wykorzystują przeróżne rodzaje laserów i stosują innowacyjne metody usuwania owłosienia.

Świetnym i docenianym sposobem depilacji jest laser Vectus. Bezpiecznie, trwale i wygodnie usuwa on owłosienie. Doceniany jest za komfort, który jest odczuwalny w trakcie oraz po zabiegu. Nie przyczynia się do podrażnień skóry, a ból podczas usuwania włosków jest praktycznie nieodczuwalny. To doskonałe rozwiązanie dla osób bojących się wykonywania bolesnych i uciążliwych zabiegów.

Zalety lasera Vectus

Vectus jest laserem diodowym, który wytwarza wiązkę o długości fali 800nm. Działa wykorzystując technologię fototermolizy selektywnej, która została wynaleziona podczas licznych testów przez naukowców z Harvard University.

Laser emituje światło, które wnika w głąb skóry przez specjalną głowicę. Dostarczona wiązka światła jest absorbowana przez łodygę włosa, a zwłaszcza znajdującą się w nim aktywną melaninę. Efektem jest uszkodzenie komórek macierzystych mieszka włosowego i jego zniszczenie. Dodatkowo laser Vectus trwale usuwa komórki i zapobiega regeneracji nowego mieszka włosowego.

Laser Vectus jest wykorzystywany do depilacji praktycznie wszystkich partii ciała, za jego pomocą można trwale usunąć owłosienie z:

 • twarzy
 • szyi i karku
 • rąk
 • pleców
 • brzucha
 • bikini
 • pośladków
 • nóg

Największą korzyścią, jaką daje laser Vectus jest skuteczne pozbycie się 95 % owłosienia. Pierwszy zabieg usuwa widoczne włoski i nieco uszkadza pozostałe mieszki włosowe. Podczas kolejnych serii depilacji laserowej usuwane są mieszki włosowe będące w uśpieniu i niewidoczne dla oczu. Kilka serii pozwala na praktycznie całkowite pozbycie się owłosienia, zdarzają się pojedyncze odrosty, ale wówczas włoski są bardzo cienkie i jasne.

Konstrukcja lasera Vectus

Laser diodowy Vectus wykorzystuje nowoczesne rozwiązania technologiczne i gwarantuje, dzięki nim doskonałe efekty depilacji laserowej. W budowie lasera Vestus wyróżnić można:

 • czytnik Skintel – to inteligentny czytnik, który służy do pomiaru poziomu aktywnej melaniny w skórze, samodzielnie dopiera odpowiednie parametry zabiegu (ustawia natężenie lasera indywidualnie dla każdej osoby i wskazanej partii ciała)
 • technologia Photon Recykling – pozwala na ponowne wykorzystanie światła odbitego od skóry bez jakichkolwiek strat energii (wbudowane przy głowicy specjalne lustra, które sprawnie odbijają światło)
 • technologia Advanced Contact Cooling – innowacyjna metoda chłodzenia (głowica lasera pokryta jest szkłem szafirowym, które działa chłodząco na skórę i dodatkowo sprawia, że zabieg jest komfortowy i mniej bolesny).

Dodaj komentarz