Dlaczego opłaca się kupować soczewki dwutygodniowe Acuvue Oasys?

Mając wadę wzroku, nie trzeba skazywać się na noszenie okularów korekcyjnych – można wybrać inne, znacznie wygodniejsze narzędzie korekcji wzroku. Szczególnie młodzi ludzie dostrzegają wiele ograniczeń, gdy muszą nosić okulary. O wiele bardziej komfortową dla nich opcją są soczewki kontaktowe. Wybór dobrej firmy jest kluczowy – pomaga w dopasowaniu ich do oczu i późniejszym użytkowaniu. Od kilku lat najlepsze na rynku są dwutygodniowe szkła Acuvue Oasys. Ich noszenie i pielęgnacja nie stanowią problemu. Wystarczy pamiętać, kiedy należy wymienić parę soczewek na nową. Obowiązkowo też trzeba je umieszczać, najlepiej w nocy, w specjalnym opakowaniu z płynem czyszczącym. Takie kilkugodzinne czyszczenie sprawi, że z powierzchni szkieł znikną wszelkie nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia. Soczewka znów będzie czysta i bezpieczna dla oka.

Korzyści z wyboru soczewek dwutygodniowych

Choć do wyboru w salonach optycznych są różne typy soczewek to jednak te dwutygodniowe wydają się być najlepszą opcją zarówno pod względem komfortu, bezpieczeństwa, jak i wydanych na to pieniędzy. Szkła Acuvue Oasys zostały tak zaprojektowane, żeby w trakcie noszenia mogły dobrze zatroszczyć się o oczy. W składzie występuje dodatkowy tlen – wspiera on oko, zapobiega przesuszeniom i podrażnieniom. Nie brakuje tam też pomocnych w chronieniu przed promieniami słonecznymi filtrów. Wybierając ten typ soczewek, nie trzeba mierzyć się z często dużymi kosztami, jak to bywa w przypadku soczewek jednodniowych. Jest to produkt niewyczuwalny, pozwalający na wiele aktywności fizycznych, w tym na pływanie. Uprawianie wszelkich, nawet niezwykle intensywnych sportów z tym narzędziem korekcyjnym nie będzie trudne. Nie zsuwają się one z twarzy, jak to bywa z okularami. Nie trzeba też ciągle się martwić o to, że okulary zbiją się w najmniej oczekiwanym momencie w czasie aktywności fizycznej.

Jak zacząć przygodę z soczewkami kontaktowymi?

Wiele osób noszących okulary często nie decyduje się na szkła, myśli bowiem, że nauczenie się użytkowania tego narzędzia jest trudne. Tymczasem nauka nie trwa dłużej niż pół godziny. Warto pytać w gabinecie okulisty czy optometrysty, czy istnieje usługa dopasowania odpowiednich soczewek kontaktowych. Dwutygodniowe szkła Acuvue Oasys występują w różnych mocach. Mogą się na nie zdecydować zarówno te osoby, które mają krótkowzroczność, jak i dalekowzroczność. Ich prawidłowe dopasowanie jest konieczne – często moce nieco różnią się do tych, których używa się w okularach korekcyjnych.

Dodaj komentarz