Elektryczny skuter inwalidzki – mobilnie, wygodnie, bezpiecznie

Skuter inwalidzki elektryczny to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala wygodnie i komfortowo przemieszczać się po bardzo różnym terenie bez angażowania sił ludzkich rąk. Korzystać z takich skuterów mogą zarówno osoby starsze, jak i wszyscy o ograniczonej mobilności. 

Skutery elektryczne dla niepełnosprawnych — nowa droga do mobilności

Elektryczne skutery inwalidzkie zapewniają możliwość komfortowego przemieszczania się osób z niepełnosprawnością ruchową. Skuter elektryczny tego typu jest w pełni bezpiecznym pojazdem, przystosowanym do potrzeb osób starszych, chorych, zmagających się z problemem niepełnosprawności ruchowej. W przeciwieństwie do tradycyjnego wózka inwalidzkiego kompaktowy skuter nie wymaga konieczności napędzania siłą ludzkich rąk, a tym samym stanowi rozwiązanie, z którego korzystać może więcej osób. Mobilność i samodzielność odzyskać dzięki niemu mogą osoby, które nie są w stanie poruszać się na wózku inwalidzkim bez pomocy osób trzecich. Dzięki pojemnej baterii o długiej żywotności skuter elektryczny inwalidzki daje także możliwość pokonywania samodzielnie dłuższych tras niż tradycyjny wózek inwalidzki.

Dlaczego warto wybrać skutery inwalidzkie elektryczne?

Przede wszystkim inwalidzkie skutery elektryczne to narzędzie komfortowego przemieszczania się. Są bardzo wygodne, a przy tym są bardziej funkcjonalne od tradycyjnych wózków inwalidzkich. Bardzo dużym plusem tego typu pojazdów są:

  • doskonałe właściwości jezdne,
  • zdolność poruszania się po trasach o różnej nawierzchni,
  • łatwość pokonywania różnorodnych przeszkód i barier architektonicznych (z którymi często wózki inwalidzkie przegrywają),
  • stabilność,
  • lekka konstrukcja,
  • łatwość składania umożliwiająca wygodne przewożenie np. w bagażniku samochodu.

składany skuter inwalidzki

Dla wielu osób ogromne znaczenie ma to, że elektryczny skuter inwalidzki nie wymaga zaangażowania siły ludzkich rąk. Gwarantuje komfort jazdy z prędkością nawet 15 km/h. Zaletą jest pojemna i wytrzymała bateria, która sprawia, że pojazd jest w stanie bezawaryjnie służyć przez bardzo długi okres czasu. Skutery elektryczne dla niepełnosprawnych kosztują kilka tysięcy złotych w zależności od modelu. Obecnie można także liczyć na dofinansowanie PFRON do skutera inwalidzkiego, co znacząco redukuje koszty, które trzeba ponieść na jego zakup. Z tego typu pojazdu korzystać może kilka osób, co sprawia, że pojazd jest także cennym rozwiązaniem dla ośrodków zajmujących się leczeniem, rehabilitacją i opieką nad osobami z niepełnosprawnością ruchową. Osoby wykorzystujące skutery elektryczne inwalidzkie zyskują większą mobilność, są bardziej samodzielne, co przekłada się także na ich lepsze społeczne funkcjonowanie i poczucie sprawczości.Więcej możesz dowiedzieć się na prolifter.pl

Dodaj komentarz