Kiedy warto wybrać malowanie proszkiem?

Wyróżnić można wiele licznych sposobów pomalowania metali, a także stali bądź też metali nieżelaznych. W każdym razie, uznaje się, że najbardziej trwałym a także najskuteczniejszym jest malowanie proszkowe. Jest to metoda, która w ostatnich latach jest cały czas unowocześniana, nie tylko poprzez farby, ale ponadto ze względu na nowoczesną technologię samych malarni, w jakich linie produkcyjne zapewniają nie tylko doskonałą produktywność, ale jednocześnie trwałość nałożonej powłoki a także najwyższą jej jakość.

Co możemy w taki sposób pomalować?

Zwykle, jeśli chodzi o malowanie proszkowe felg, technika ta stosowana jest w niesamowicie szerokim zakresie w metalach oraz stalach, również w metalach nieżelaznych. Świetne efekty w wypadku malowania z wykorzystaniem proszku są widoczne w przypadku stali. W tym wypadku też malowanie jest bardzo efektywne, powłoka najlepiej przylega, a sam lakier nie schodzi z niej w żadnym stopniu. Jednym z najpopularniejszych produktów, do jakiego wykorzystuje się malarnie proszkowe są felgi, zarówno ze stali jak i z aluminium. Sam proces produkcyjny nie jest dodatkowo wyjątkowo karkołomny, nie wymaga wykorzystania wysokiej jakości technologii, poza samym piecem oraz lakierowaniem, gdzie współczesne rozwiązania pozwalają na położenie farby precyzyjniej i bardziej efektywnie.

Procedura malowania z wykorzystaniem proszki

Malowanie proszkowe nie jest w żadnym przypadku operacją wymagającą, wręcz przeciwnie. W każdym mieście, między innymi w miejscowości Białystok znaleźć można malarnie proszkowe, które gwarantują bardzo dobrą jakość wykonywanych usług. Sama metoda oparta jest na nanoszeniu proszku w odpowiednim piecu na rozgrzaną stal lub metal nieżelazny. Wówczas proszek pod wysoką temperaturą najpierw przyczepia się do elementu, a później uzyskuje odpowiednią konsystencję, aby w finalnym etapie, normalnie pozostać w sposób bezpośredni na elemencie. Proszki są różne, a ponadto oferowane w różnych rozwiązaniach. W zależności od wyamagań udostępniane są zarazem kolory błyszczące a także matowe.

 

Więcej na: malarnia proszkowa felg Białystok

Dodaj komentarz