Kołdry syntetyczne dla alergików i nie tylko

Z roku na rok diagnozuje się coraz więcej alergii zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Część z nich dotyczy pierza i puchu, z których wykonane są między innymi poduszki czy kołdry. Jeszcze kilkanaście lat temu alergicy rezygnowali z poduszek, natomiast zamiast kołdry do spania wybierali koce. Dziś jednak nie muszą rezygnować z kołder – z pomocą przychodzą im bowiem kołdry syntetyczne. Czym są i dlaczego będą doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla alergików?

Zamiennik naturalnego materiału

Kołdry syntetyczne wykonane są z włókien i materiałów poliamidowych lub silikonowych. Nie zawierają one, w przeciwieństwie do tradycyjnych kołder, pierzu czy puchu. Dzięki temu mogą one z powodzeniem być użytkowane przez osoby uczulone na pierze, lecz nie tylko. Kołdry syntetyczne doskonale sprawdzają się również przy uczuleniach na roztocza i kurz, bowiem bardzo łatwo jest je wyprać, a co więcej schną one dosyć szybko. Dzięki temu nie ma potrzeby wietrzenia ich, co często ma miejsce w przypadku tradycyjnych kołder. Wystawianie kołdry na powietrze może co prawda nadać jej piękny, wiosenny zapach słońca, lecz z drugiej strony kołdra stanie się siedliskiem dodatkowych alergenów, na przykład pyłków.

Kołdry dla każdego

Wybór kołder syntetycznych będzie doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie wygodę i czystość. Kołdry syntetyczne można bowiem prać w wysokich temperaturach, co pozwala po pierwsze pozbyć się wszelkich alergenów, po drugie zaś wszelkich innych zabrudzeń. Pranie kołder w wysokich temperaturach zaleca się również po chorobie, aby pozbyć się z nich pozostałości wirusów czy bakterii. Warto pamiętać, iż kołdra syntetyczna jest niezwykle lekka, w przeciwieństwie do tradycyjnej, puchowej kołdry. Niemniej jednak w dalszym ciągu potrafi on zatrzymać ciepło, przez co można pod nią spać także w chłodniejsze noce, jesienią i zimą. Kołdry syntetyczne szybko pochłaniają wilgoć, co w znacznym stopniu zwiększa komfort spania pod nimi.

Dobra kołdra w dobrej cenie

Kołdry syntetyczne to doskonały wybór dla wszystkich członków rodziny – zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i osób starszych. Możemy je kupić w dobrych cenach, a co najważniejsze użytkować przez dłuższy okres czasu. Sztuczne materiały są bowiem niezwykle trwałe, a także odporne na różnego rodzaju zagniecenia czy zagięcia. Co więcej, kołdry syntetyczne są stosunkowo cienkie, zatem nie zajmują w szafie zbyt wiele miejsca. To zaś pozwala wyposażyć się w większą ich ilość, na przykład na wypadek, gdybyśmy chcieli przenocować gości. 

Dodaj komentarz