Leczenie przyczyn i objawów impotencji

Wbrew przekonaniu niektórych mężczyzn, impotencja nie oznacza ostatecznego zakończenia życia seksualnego. Jest to zwykle chwilowy problem, który można przezwyciężyć. Oczywiście, wraz z wiekiem jest to coraz trudniejsze, jednak zawsze pozostaje jeszcze objawowe leczenie impotencji, które daje efekty w każdym wieku.

Leczenie przyczyny impotencji

Generalnie, zawsze pacjent powinien dążyć do tego, aby zlikwidować przyczynę, która powoduje impotencję. Dlatego też, powinien on skorzystać z porady lekarskiej. Bez pomocy specjalisty trudno bowiem określić, co jest przyczyną schorzenia. Udaje się to tylko w nielicznych przypadkach, gdy sprawa jest oczywista.

Wato w tym miejscu wymienić, co właściwie może prowadzić do zaburzenia potencji. Jak się okazuje, czynników jest całe multum, jednak niektóre z nich pojawiają się w diagnozach lekarskich zdecydowanie częściej niż inne. Wielu pacjentów z impotencją musi się uporać z niesprawnie działającym układem krążenia. Bez wątpienia, jednym z głównych powodów zaburzonej erekcji jest właśnie brak odpowiedniego przepływu krwi przez naczynia krwionośne. Bez krwi w penisie nie ma mowy o wzwodzie, gdyż musi ona wypełnić zlokalizowane w nim ciała jamiste.

Ponadto, mężczyźni cierpią z powodu impotencji przez zaburzenia hormonalne. Niestety, w podeszłym wieku są one normą. Ilość androgenów przestaje być odpowiednia, aby wzwód pojawiał się na zawołanie i był trwały. Problem z hormonami mają również dojrzewający chłopcy. Zdecydowanie najrzadziej hormonalne tabletki na potencję potrzebne są mężczyznom w średnim wieku. Nie doświadczają oni już młodzieńczej burzy hormonów, jak również ich układ hormonalny nie traci sprawności ze względu an wiek.

Objawowe leczenie impotencji

Istnieją tabletki na erekcję, które działają jedynie objawowo. Wywołują one erekcję w bardzo krótkim czasie, jednak nie wpływają na jej pojawianie się w przyszłości. Oczywiście, nie da się wyleczyć dysfunkcji seksualnej jaką jest impotencja przy pomocy takich tabletek. Nie oznacza to jednak wcale, że nie warto z nich korzystać. Właściwa terapia daje bowiem efekty dopiero po pewnym czasie. Przez ten okres można korzystać z tabletek działających objawowo, aby nie było konieczności porzucania życia seksualnego.

Nastawienie psychiczne

Nie każdy zdaje sobie pewnie sprawę z tego, że również psychika odgrywa bardzo dużą rolę w kwestii potencji. Załamania nerwowe, lęki, czy fobie mogą uniemożliwiać erekcję oraz wytrysk. Ponadto, stres spowodowany samym zbliżeniem fizycznym sprawia nieraz, że erekcja nie jest możliwa.

Dodaj komentarz