Nowoczesny i fachowo wykonany dach, to znaczy bezpieczny dach

Jak zrobić dach, tak by móc czuć komfort?

Papa wykorzystywana do pokrycia dachów straciła swą popularność już dawno temu. Dzisiaj do tego typu celów wykorzystuje się inne, sporo lepsze, w większym stopniu nowoczesne, znacznie praktyczniejsze i bezpieczniejsze materiały. Kwalifikuje się do nich blachodachówka. Z jakiego powodu blacha, która została przystosowana do pokrycia dachów zdobyła tak sporą popularność? Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie, ponieważ niewykluczone, że w ciągu najbliższych lat stanie się ona wraz z dachówką ceramiczną kluczowym produktem stosowanym do pokrycia dachów.

Ma wiele atutów
Ogromną zaletą blachodachówki jest to, iż jest ona bardzo lekka, bardzo łatwa do położenia i oczywiście ogromnie efektywna. Jest to ogólnie mówiąc blacha trapezowa, o grubości nie przekraczającej milimetra. Wytworzona jest z blachy pokrywanej ocynkiem, a następnie warstwą farby. W następstwie tego zabezpieczenie antykorozyjne elementu jest wyjątkowo precyzyjne i perfekcyjnie wręcz przygotowane. Biorąc pod uwagę to, że cena blachodachówki jest względnie niska w zestawieniu z dachówkami ceramicznymi albo też membranami, otrzymujemy produkt kompletny, bardzo dobrej jakości, trwały, bezproblemowy w montażu. Przy okazji weźmy pod uwagę fakt, iż blachodachówka jest wyjątkowo łatwo obrabialna. Delikatna i przy okazji niezwykle cienka blacha może być cięta właściwe w dowolnie wybrany sposób, nie ma znaczenia, jaka zaszła potrzeba jej obróbki. Następnym walorem jest to, że jej montaż utrudnia jej popsucie. Jest to niezwykle trwały element, który profesjonalnie położony w rzeczywistości jest nie do zerwania. Dzięki temu, że blacha jest odkształcalna, znacznie łatwiej jest zniszczyć dachówkę ceramiczną aniżeli blachodachówkę.

Tak jak wszystko, również blachodachówka ma jakieś wady. Przede wszystkim zaliczyć można do nich ogromnie łatwe „łapanie” słońca. Niestety, w przypadku blachodachówek, bez względu na kolor pokrycia, promienie słońca łapane są szybko i ogromnie łatwo przekazywane są do domu. Stanowi to wielki kłopot w głównej mierze w domach, w których poddasze jest po prostu na co dzień wykorzystywane. Istnieje w takiej sytuacji przymus użycia kolejnej warstwy izolacji. Oprócz tego blachodachówka nie ma tak długiego okresu trwałości jak dachówka ceramiczna. Gwarancja sprzedawcy obejmuje wiele, ale nie pięćdziesiąt lat, jak ma to miejsce w przypadku dachówki ceramicznej. Jednocześnie jednak jest to obecnie najpopularniejszy system pokrycia dachów w naszym kraju i nie tylko. Co więcej, spisuje się wspaniale jednocześnie na dachach z większym spadem, a dodatkowo tych o niewielkim spadzie.

Blachodachówka ceny

Dodaj komentarz