O czym należy pamiętać wybierając koszulkę do tenisa?

Osoby grające w tenisa zwykle zdają sobie sprawę z tego, że oprócz odpowiedniego ekwipunku, bardzo ważny jest dobór właściwego stroju. Ubrania noszone podczas meczy i treningów będą miały wpływ nie tylko na komfort, ale też zakres możliwości. Koszulki do tenisa powinny spełniać określone wymagania. Na co należy zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedni model?

Funkcjonalność koszulek sportowych

Ubranie, w którym podejmuje się aktywność fizyczną musi być wykonane z odpowiedniego materiału. Profesjonalne koszulki do tenisa tworzone są z mieszanek włókien syntetycznych z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Dzięki odpowiednim tworzywom i właściwemu splotowi, zapewniają korzystny poziom cyrkulacji powietrza. Ich ważną funkcją jest też to, że odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Oznacza to, że nawet w czasie upałów i przy wysokiej intensywności treningu, skóra grających może pozostać sucha. W razie zmoknięcia nie trzeba obawiać się tego, że ubranie będzie ciężkie.

Aby zapewnić sobie maksymalny komfort podczas gry, należy zwrócić uwagę na krój i sposób wykonania stroju. Koszulka do tenisa musi mieć przede wszystkim właściwy rozmiar. Jej wielkość wpłynie nie tylko na estetykę. Funkcyjny materiał, który nie przylega do powierzchni ciała, w niższym stopniu spełnia swoje zadanie. Ważne jest to, żeby ubranie, w którym się ćwiczy, zapewniało pełen zakres ruchów i swobodę. Szwy muszą być zakończone tak, aby nie powodować otarć w czasie poruszania się po korcie. Osoby chcące mieć pewność, że ubranie będzie dobrym wyborem, powinny postawić na produkty znanych i cenionych firm.

Wygląd też ma znaczenie

Tenis to sport kojarzony z klasą i elegancją. Choć obowiązek noszenia białych strojów nadal przestrzegany jest na najbardziej prestiżowych turniejach, na co dzień gracze stawiają na różne kolory. Planując zakup koszulki do tenisa warto pamiętać o tym, że jej kolor również może mieć wpływ na funkcjonalność. Osoby trenujące na zewnątrz w szczególnie słoneczne dni powinny decydować się na modele w jasnych barwach. Wśród ubrań dedykowanych grze w tenisa odnaleźć można wiele propozycji damskich, męskich i dziecięcych strojów o różnym kroju i z wieloma wzorami. Bez problemu można więc dopasować je do własnego gustu i zapotrzebowania. Propozycją cenioną przez miłośników tego sportu jest możliwość zakupu koszulek do tenisa odpowiadających modelom noszonym przez sławnych graczy. Strój idola może być też wspaniałym podarunkiem dla tenisisty. Odpowiednio dobrana koszulka z pewnością doskonale spełni swoje zadanie.

Dodaj komentarz