Pomagamy dobrać odpowiednie wkładki ortopedyczne!

Wkładki ortopedyczne pozwalają na bezbolesne i przyjemne chodzenie. Odciążają kolana, kręgosłup, biodra i stopy i znacznie podnoszą jakość życia. Wkładki ortopedyczne najczęściej używane są w celu korygowania wad postawy lub leczenia schorzeń ortopedycznych.

Decyzja o zakupie wkładek ortopedycznych powinna być rozpatrzona przez każdą osobę odczuwającą jakikolwiek dyskomfort podczas chodzenia. Wkładki sprawią, że poruszanie staje się o wiele przyjemniejsze i mniej męczące. Ważne, aby zdecydować się na zakup właściwych wkładek ortopedycznych. W Tym celu należy wybrać się do odpowiedniego gabinetu, w którym zostaną przeprowadzone badania naszych stóp. Znanym i polecany gabinet znajduje się w Warszawie przy ulicy Twardowskiej 3. Wkładki ortopedyczne Warszawa powstają dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, a wykwalifikowani fizjoterapeuci dopasowują ich odpowiedni model.

Odpowiednie wkładki ortopedyczne dla każdej osoby

Zdecydowana większość deformacji stóp pochodzi od złego dobrania obuwia. Na obuwie główną uwagę powinni zwracać sportowcy oraz osoby trenujące określoną dziedzinę sportu. W sklepach sprzedawane są buty posiadające tradycyjne płaskie wkładki fabryczne. Dłuższe chodzenie i bieganie w butach z takimi wkładkami stanowi duże zagrożenie dla stóp, kolan, stawów skokowych oraz kręgosłupa. Warto, zatem zdecydować się na odpowiednie wkładki ortopedyczne dopasowane metodą termoplastyczną.

Wspomniany wcześniej gabinet z Warszawy zajmuje się produkcją wkładek ortopedycznych dla osób w każdym wieku. Wyspecjalizowani fizjoterapeuci dzięki doświadczeniu potrafią doskonale dopasować wkładki dla dzieci i dorosłych. Precyzują się także w projektowaniu wkładek dla sportowców takich jak: piłkarze, koszykarze i biegacze. Wkładki ortopedyczne pozwolą odciążyć twoje ciało i przyniosą znaczną ulgę podczas chodzenia i biegania.

Wybór wkładek ortopedycznych

Dobrze dobrane wkładki ortopedyczne wymagają wizyty u fizjoterapeuty oraz przeprowadzania badań komputerowych stóp. Wyniki badania pozwalają na postawienie diagnozy oraz wykonanie odpowiednich wkładek termoplastycznych. Wkładki ortopedyczne to żaden wstyd i to nie prawda, że korzystają z nich tylko osoby z wadami postawy. Wkładki ortopedyczne pozwalają poczuć większy komfort dla każdej osoby oraz zwiększają swobodę ruchów. W pewnym sensie są porównywalne do aparatu ortodontycznego. Wkładki ortopedycznie skutecznie korygują nasze stopy i zahamowują postępowaniu jakichkolwiek deformacji. Często zdarza się, że dzięki wkładkom ortopedycznym możemy uniknąć przeprowadzenia operacji.

Zalety płynące z korzystania z wkładek ortopedycznych

Do głównych autów płynących z zastosowania wkładek ortopedycznych można zaliczyć:

  • zachowanie optymalnego nacisku stóp na podłoże
  • doskonale dopasowują się do stopy i w pewnym sensie je trzymają (stopa podczas skrętów i biegania nie przemieszcza się w butach)
  • podtrzymują wysklepienie stopy
  • pomagają w prowadzeniu stopy w osi ruchu
  • zmniejszają ryzyko urazów, głównie stawu skokowego i kolanowego

To właśnie na stopach leży cały ciężar naszego ciała, dlatego też są one kluczowym elementem aparatu ruchowego człowieka. Stopy pozwalają nam na poruszanie się – bieganie, kucanie, skakanie. Jednak bardzo mocno zagrażają im choroby takie jak cukrzyca, otyłość, a także poruszanie się w nieodpowiednio dobranym obuwiu (wysokie obcasy, płaskie wkładki w tradycyjnym obuwiu). Ortopedyczne wkładki to bardzo dobre rozwiązanie zwiększające komfort poruszania, dodatkowo pozwalają uchronić się przed deformacją stóp oraz licznymi patologiami stawów, kolan i nie tylko. Chcesz dowiedzieć się nieco więcej o wkładkach ortopedycznych, to zajrzyj na https://formthotics.waw.pl .

Dodaj komentarz