Suszarki do włosów – kilka prostych informacji

Suszarki do włosów to sprzęt, który zrewolucjonizował dbanie o kobiecą urodę. Dzięki nim w szybki sposób można wyczarować fryzurę, bez czekania na samoczynne wyschnięcie włosów. Suszarki do włosów posiadają obecnie prawie wszystkie kobiety w każdym wieku. Warto więc powiedzieć o nich trochę więcej oraz zastosować się do kilku prostych rad, które sprawią, że nasze włosy będą piękne i zdrowe.

Jak bezpiecznie użytkować suszarki do włosów?

Suszarka, jak każdy sprzęt do stylizacji włosów, powinna być użytkowana w taki sposób, aby nie wpływać negatywnie na kondycję włosów.  Pamiętajmy, że w momencie używania suszarki do włosów, trzymać ją w odległości minimum 20 cm od włosów. Zapobiegnie to przegrzewaniu się włosa, co w konsekwencji może prowadzić do jego przesuszania, łamania się i rozdwajania.

Susząc włosy pamiętajmy, aby strumień suszarki zawsze kierować w stronę wzrostu włosa – sprawi to, że fryzura będzie gładka i lśniąca.

Jaką suszarkę do włosów wybrać?

Na rynku obecnie suszarek do włosów nie brakuje. Jednak biorąc pod uwagę, że z tego rodzaju sprzętu korzystamy przy każdym myciu włosów, warto zainwestować w lepszy egzemplarz. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę, by suszarka miała regulowaną moc temperatury – najlepiej kilkustopniową. Tak samo jak w przypadku każdego sprzętu do stylizacji włosów, należy dobierać moc suszarki do rodzaju włosów oraz efektu, jaki chcemy uzyskać.

Warto także zwracać uwagę na to, by suszarka miała opcję chłodnego powietrza. Suszenie włosów zawsze warto zakończyć kilkukrotnym użyciem chłodnego powietrza – ma to dwojakie zadanie – przede wszystkim zamyka łuski włosa, dzięki temu włosy nie będą podatne na łamanie się. Dodatkowo, końcowa stylizacja zimnym podmuchem powietrza wygładza strukturę włosa i sprawia, że możemy dłużej cieszyć się gładką i lśniącą fryzurą.

Czy suszarki do włosów służą tylko do suszenia?

Obecnie suszarki do włosów nie muszą służyć tylko i wyłącznie swojemu podstawowemu zadaniu, czyli suszeniu naszych włosów. Suszarki do włosów zaczynają być wyposażone w szereg funkcji, które mogą także pomóc w stylizacji włosów. Suszarki do włosów wyposażone przykładowo w dyfuzor, świetnie sprawdzają przy zwiększaniu objętości włosów.

Jeśli podczas użytkowania suszarki do włosów, będziemy włosy nawijać na płaską szczotkę, otrzymamy efekt podobny do stosowania prostownicy do włosów.

Jeśli wilgotne włosy nawiniemy na wałki lub papiloty i będziemy suszyć odpowiednio dobranym powietrzem, otrzymamy wymarzony skręt loków czy fal.

Dodaj komentarz