Właściwości rumianku i jego wykorzystanie w pielęgnacji

W wielu krajach na świecie rumianek zajmuje niesamowicie ważne miejsce, jeśli chodzi o jego własności. W szczególności posiada cenne własności zdrowotne – używa się go do leczenia wielu schorzeń. Warto wiedzieć w dodatku, iż rumianek stosowany jest do pielęgnacji urody. Co w zasadzie warto wiedzieć na temat tej rośliny z rodziny astrowatych?

 

Rumianek działa rozluźniająco na całe ciało, w tym zwłaszcza na mięśnie. W efekcie zaleca się go do stosowania w przypadku rozmaitych dolegliwości bólowych, w tym przede wszystkim w przypadku dolegliwości bólowych przewodu pokarmowego. Dzięki łagodnemu działaniu, rumianek można stosować czasem u niemowląt – jest pomocny w łagodzeniu wzdęć u malców. Cenne właściwości tej rośliny są znane przez kobiety na całym świecie – rumianek leczy dolegliwości związane z menopauzą oraz leczy dolegliwości bólowe miesiączkowe. Rumianek zazwyczaj używany jest przez panie ciężarne, które chciałyby jakoś osłabić mdłości – decyzję o wykorzystaniu tej rośliny warto naturalnie wcześniej skonsultować z lekarzem.

 

Roślina ta łączy w sobie ponadto oczywiście cenne właściwości pielęgnacyjne. Wystarczy kupić rumianek w aptece, by móc go wykorzystać w domu. Można również w sposób bezpośredni zebrać go po prostu z miejsca jego występowania. Naparem z rumianku wskazane jest przemywać cerę, w rezultacie staje się ona świetlista oraz wygładzona. Stosuje się go jednocześnie do przemywania włosów, w tym zwłaszcza włosów w kolorze blond – przez co są one połyskliwe, mocne i mają naturalny kolor.

Źródło: pieknojestwtobie.com

Dodaj komentarz