Zasady ubierania ozdób

Obok ubrań, obuwia tudzież ufryzowania, biżuteria spełnia mniejszą, jednak ciągle wyraźną funkcję, w naszej prezencji. Zatem warto poświęcić uwagę na to, czy potrafimy ją użyć do zaznaczenia swoich walorów i stosowanie do kontekstu. To może przesądzić o naszym szczęściu osobistym oraz zawodowym.

Znaczące jest też to, że biżuteria w przesadnej liczbie może wywołać negatywne odczucie i przywołać skojarzenie z drzewkiem bożonarodzeniowym. Za każdym razem stosowna jest miara w tym temacie, zwłaszcza gdy chcielibyśmy uchodzić za eleganckich. Najczęściej też gospodyni powinna ubierać na siebie mniej ozdób niż goście, by nie przyćmić ich.

Co więcej, ilość biżuterii powinna zmieniać się zależnie od pory dnia. Powinno być jej mniej za dnia, a więcej o późniejszych porach. Dobrze jest też modyfikować liczbę ozdób odpowiednio do otoczenia. Najlepiej jest nie zakładać ozdób takiego typu na mszy. Jednakże inne doniosłe wydarzenia, takie jak bankiety, są doskonałą okazją do założenia, na przykład, elegancko obrobionych kamieni. W miejscu pracy odpowiedniejsze są eleganckie perłowe kolczyki lub inne proste dodatki.

 

Oddziaływanie dodatków na wygląd

Niewłaściwie wybrana biżuteria może podkreślić niedoskonałości naszego ciała, stąd warto patrzeć na to, co zakładamy. Jeżeli szyja sugeruje nienajmłodszy wiek, należy wystrzegać się dłuższych kolczyków, jako że uwydatniają te nieatrakcyjne cechy powierzchowności. Zaś biżuterie takie jak pierścienie i bransoletki zakładać warto wyłącznie wtedy, kiedy posiadamy zadbane paznokcie. Kobiety o pełniejszych piersiach muszą unikać zbytnio długich wisiorków, także z powodu potencjalnego dyskomfortu.

Biżuteria świetnie pasuje do podkreślenia indywidualnego charakteru. Z pominięciem galowych okazji i miejsca pracy, można wykorzystać duży wachlarz dodatków z rozmaitych surowców i w różnych odcieniach i formach. Bransoletki, broszki, a także pióra, mogą zakomunikować innym sposób życia oraz cechy osobowości. Najznaczniejszą wolność mają w tym temacie osoby młode, lecz także starsi mają pewne pole do popisu. Pełno jest zabawnych dodatków z odniesieniami do postaci filmowych albo również takich, które sygnalizują wyznawanie jakiejś ideologii czy religii. Biżuteria pełni różnorodne role, które należy uwzględnić zawsze odpowiednio do okoliczności.

Sprawdź na stronie kateandkate.pl- kolczyki

Dodaj komentarz